Email info@kanadakultur.org Tel: 0542 560 30 18
Email info@kanadakultur.org Tel: 0542 560 30 18

2017 Toronto Yaz Müzik Festivali Başladı!

James Ehnes, Martin Katz, Soile Isokoski, Jane Coop; 2017 Toronto Yaz Müzik Festivali’nin 13 Temmuz – 5 Ağustos tarihleri arasında ücretsiz gerçekleşecek olan masterclass derslerinde ve konserlerinde yer alan önemli isimlerden sadece bazıları..

2017 Toronto Yaz Müzik Festivali Hakkında

Toronto Yaz Müzik Festivali, 13 Temmuz’dan 5 Ağustos’a kadar Koerner Salonu, Walter Salonu ve Redeemer Kilisesi’ndeki 26 ana konserle gerçekleşiyor. Tanınmış Kanadalı ve uluslararası sanatçıların katıldığı bir programla şehre olağanüstü bir klasik müzik keyfi sunuyor. Ayrıca etkinlikte ücretsiz ve ücretli konserler, konuk dersleri ve masterclasses dersleri veriliyor. 2017 Festival temasında; Kanada’nın Sesli Sanatı Draması kutlanması ve Kanada’nın klasik müziğinin araştırılması bulunuyor. Festival R. Murray Schafer ve Gary Kulesha gibi ülkedeki ünlü klasik bestecilerin bazılarını ve Carmen Braden ve Jordan Pal’ın yeni eserlerini de içeriyor. Gösteriler arasında kemancı James Ehnes, St.Lawrence String Quartet, soprano Soile Isokoski, Rolston String Quartet ve Kanada Ulusal Gençlik Orkestrası da performans gerçekleştirecekler arasında yer alıyor.

2017 Toronto Yaz Müzik Festivali’nin ücretsiz programlarına (13 – 5 Ağustos) katılacak olan yetenekli sanatçılar arasında James Ehnes, Martin Katz, Soile Isokoski ve Jane Coop var. Halka açık bir şekilde gerçekleşen etkinlikler Walter Hall’da, Toronto Üniversitesi 80 Queen’s Park’ta ve Edward Johnson Binası’ndaki Boyd Neel Odası’nda gerçekleşiyor.

‘Masterclasses’, gözlem yapılabilmesi için Walter Hall’da halka açık şekilde yapılıyor. Piyanist Martin Katz’la ‘Şarkının Sanatı’ 14 Temmuz’da, kemancı James Ehnes’le ‘Oda Müziği’ 16 Temmuz’da seyirciyle buluştu ve büyük ilgi topladı. Soprano Soile Isokoski ‘Şarkının Sanatı’ ile 23 Temmuz’da sahne aldı ve Piyanist Jane Coop’un ‘Oda Müziği’ de 30 Temmuz’da dinleyicilerle buluşuyor olacak.

Konuk sanatçılar seçkin ana sahne konserleri için hazırlanırken, hayranları da Walter Hall’da Açık Hava Provalarını izleyebiliyorlar. ‘Oda Müziği Yenilenmesi’ 20 Temmuz’da gerçekleşirken Schubert’in “Ölüm ve Kız” adlı eseri ise 27 Temmuz’da seyirciyle buluşacak. ‘Anton Kuerti’ye Bir Övgü’ 3 Ağustos’ta sunulacak.

Boyd Neel Odası’nda seyirciler ücretsiz film gösterimine katılabilecekler. Ücretsiz film gösteriminde 25 Temmuz’da ‘Genius Within – Glenn Gould’un İç Yaşamı’ gösterildi