Email info@kanadakultur.org Tel: 0542 560 30 18
Email info@kanadakultur.org Tel: 0542 560 30 18

AMERİKA VE İNGİLTERE VARKEN NEDEN KANADA’DA DİL EĞİTİMİ?

anada eğitim konusunda PISA değerlerine göre en iyi ülkelerden biri. Bu yüzden her yıl birçok uluslararası öğrenci Kanada’da eğitim almak için ülkeye akın ediyor. Bununla birlikte binlerce öğrenci de dil öğrenmek için dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biri olan Kanada’yı tercih ediyor. Her bütçeye ve ihtiyaca göre eğitim veren dil okulları, öğrencileri Kanada’ya çağırıyor.

Yüksek yaşam standartları, güvenli şehirleri,  yalın İngilizcesi ve kaliteli dil okulları ile İngilizce dil eğitimi için dünyanın en ideal ülkelerinden olan Kanada aynı zamanda Fransızca eğitim de almak için harika bir seçenek. Toronto, Vancouver, Victoria, Halifax ve Calgary gibi şehirler İngilizce dil eğitimi almak isteyenler için en uygun yerler. Diğer yandan Montreal ve Quebec’te Fransızca ve İngilizce konuşuluyor.

Kanada’da dil eğitimi veren okullara yılın her döneminde herhangi bir Pazartesi günü başlanıyor. Bu programların temel amacı; öğrencinin eğitim aldığı dil konusunda okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerisini artırmak. Kadana dil eğitim programları başlangıç seviyesinden ileri seviyelere kadar tüm katılımcılara açık. Programların süresi öğrencinin istek ve ihtiyaçlarına göre 4 ile 52 hafta arasında değişiyor. Programlarda dil eğitiminin yanı sıra kültürel etkinlikler de düzenleniyor. Hafta sonları çevre şehirlere geziler düzenleniyor ve dileyen öğrenciler küçük ücretler karşılığında bu gezilere katılabiliyorlar. Aynı zamanda Kanada’nın her bölgesinde yaşanan farklı iklim koşullarından dolayı da çeşitli aktivitelere katılarak kendi öz gelişimlerine katkıda bulunabiliyorlar.

Kanada’da dil eğitimi alan kişilerden özellikle öğrenciler dil gelişimi açısından avantaj sağlayan aile yanı konaklamayı tercih ediyorlar. Kanadalı bir ailenin yanında yaşayanlar, okulda öğrendikleri bilgileri aileleriyle birlikte pratik yapma şansı buluyorlar. Böylelikle dili pekiştirerek öğreniyorlar.

Yaşam ve konaklama maliyetlerinin uygunluğu ve Kanada’nın güvenli ortamı göz önünde bulundurulduğunda Kanada dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için çok cazip ve kaliteli bir seçim oluyor.