Email info@kanadakultur.org Tel: 0542 560 30 18
Email info@kanadakultur.org Tel: 0542 560 30 18

CHİNOOK INTERNATİONAL PROGRAM

Giriş Tarihleri:  Eylül ve Şubat

Son Başvuru Tarihi:  1 Temmuz ve 1 Aralık

Başvuru Ücreti:  200 $

Tam Yıl Öğrenim Ücreti:  9,100 $

1 Dönemlik Öğrenim Ücreti:  4.550 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti:  400 $

Aile Yanı Aylık Ücret:  500 $

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti:  600 $

Yıllık Muhafaza Ücreti:  300 $

 

Chinook International Program, 5 – 18 yaş arası öğrenciler için programlar sunmaktadır. Öğrenciler 12 yaş altı, ebeveynleri veya velileriyle birlikte olmalıdır. Küçük ölçekli okul ortamımız öğrencilerine kaliteli bir eğitim sunuyor. Küçük sınıflarımız (12-15 öğrenci) ve her bir öğrencinin ihtiyaçlarına göre şekillendirilmiş sınıf ortamı öğrencilerinin başarısını arttırmaktadır.

Kanada’da lise okumak isteyen öğrenciler için, CIP 12. sınıfta kariyer danışmanlığı sunar, bu da öğrencilerin giriş, ikamet ve burs uygulamalarını tamamlama dahil olmak üzere, ortaöğretim sonrası bir alanı seçmelerine yardımcı olur. Bunun yanı sıra, yerel kolejimiz ve üniversitemizle yaptığımız anlaşmalar, öğrencilere belirli kriterleri yerine getirdikten sonra ikinci dereceden programlara doğrudan bir yol sağlamaktadır.

CIP’in yeri göz önüne alındığında, öğrencilere gerçek daldırma deneyimini yaşama fırsatı verilir. Topluluk kesinlikle İngilizce konuşmaktadır ve öğrencilerin ingilizce konuşma becerisini arttırmak içi öğrenci sayısı sınırlandırılmaktadır.

Chinook International Program Detayları

Program Kuruldu:  2005

Sunulan Programlar:  Tam Yıl, 1 Dönem

Çalışmanın Dili:  İngilizce

Toplam okul sayısı:  30

Uluslararası öğrenciler için liseler:  1

Toplam Öğrenci Sayısı:  6000

Toplam Yabancı Öğrenciler:  12

Sınıflar için Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler:  7-12

En yakın havaalanı: Saskatoon veya Regina

Chinook International Program Nerede ?

Saskatchewan’ın Güneybatı’sında yer almaktadır. Ülkenin bu bozulmamış kısmı,  gün batımları ve doğal manzaraya sahip mükemmel Prairie manzarasına sahiptir. CIP, Swift Current kentinin dışındaki banliyö benzeri bir topluluk olan Hazlet’de yer almaktadır. Hazlet, samimi ve misafir perver insanlarla dolu ve aktif bir topluluktur. Chinook Uluslararası Programına katılan öğrenciler Hazlet topluluğuna güçlü bir bağ kurarlar, birçoğu tekrar ev sahibi aileleri ve genel olarak toplumu ziyaret ediyorlar. Programın bu yönü, diğer programlardan ayrı olarak CIP’yi ayarlar.

 

Chinook International Program’da Konaklama

CIP Petrol ve tarım ülkesinin kalbinde yer almaktadır. Bu bölgenin sakinlerinin oldukça varlıklı olduğu anlamına gelir. Ev sahibi ailelerin varlıklı olması daha iyi ev koşulları sunar. Ev sahibi aileler dözenle seçilir ve öğrenci barındırma konusunda yeteneklidirler.

Öğrenciler kasabaya, çiftlik veya çiftlik evlerinden birine yerleştirilebilir. Bir çiftlikte yaşayan öğrenciler, hem çiftlik hayatını öğrenir hem de doğal ortamda yaşama imkanı bulur. CIP’ye kabul edilen öğrenciler bir eğitimden çok daha fazlasını kazanıyor. öğrenciler toplumumuzun bir parçası haline geliyor ve sonsuza dek öyle kalıyor.

Chinook International Program’da ki Faaliyetler

Akademisyenlerin merkezi olduğu, ancak müfredat dışı programların da öğrencinin deneyiminin önemli bir unsuru olarak kabul edildiği çok yönlü bir program sunmayı amaçlamaktadır. Öğrencilere Kanada’da kendilerini geliştirmek için çeşitli spor ve kulüpler sunmaktadır.Voleybol, curling (popüler bir buz sporu), buz pateni, badminton ve atletizm, programımızda popüler olan sporlardır. Bunun dışında sanat kulübü, bir bilim kulübü ve gönüllülük fırsatları sunmaktadır.

Leave a Reply