Email info@kanadakultur.org Tel: 0542 560 30 18
Email info@kanadakultur.org Tel: 0542 560 30 18

CONSEİL SCOLAİRE CATHOLİQUE PROVİDENCE

**Kanada liselerinin ücretleri okullardan kaynaklı olarak değişiklik gösterebilmektedir. 

***Aşağıdaki ücretlerin tamamı Kanada Doları üzerinden aktarılmıştır.

Giriş Tarihleri:  Geç Ağustos ve Şubat

Son Başvuru Tarihleri:  Sürekli Alım

Başvuru Ücreti:  250 $

Tam Yıl Öğrenim Ücreti:  16.000 $

1 Dönemlik Öğrenim Ücreti:  8000 $

Yıllık Aile Yanında Yerleştirme Ücreti:  8000 $

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti:  500 $

Conseil Scolaire Catholique Providence (Csc Providence), Windsor-Essex, Chatham-Kent, Lambton / Sarnia, Londra-Middlesex-Elgin, Woodstock / Oxford, Huron-Perth Grey’den oluşan 819 km2’nin üzerinde bir alana yayılmış öğrencilere hizmet vermektedir. Bruce. 23 ilkokul ve 7 ortaokuldan oluşan kapsamlı ağımız, 10000’den fazla öğrencinin, hevesli bir Fransız dilinin harika bir okul topluluğunun bir parçası olduğunu hissettirir ve zengin bir öğrenim ortamında, adil ve kapsayıcı bir ortamda en kaliteli eğitimin tadını çıkarır.

 

Ontario eğitim sistemi dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilir; yüksek akademik standartlara sahip olup, yüksek kalifiye personel bulundurmaktadır. Csc Providence mükemmeliyet için çalışıyor. Okul yönetim kurulu mezuniyet oranı% 97’dir; Ontario’daki 72 okul yönetim kurulunun en yükseği. Ortaöğretim düzeyinde, Kalite ve Sorumluluk Ofisi (EQAO) Ofisi öğrenci test sonuçları matematikte% 85 (teorik düzeyde) ve% 90 (seviye dil becerileri) olan il ortalaması olanları aşmaktadır. Başka bir deyişle, bizimle çalışmak, başarıyı garanti eder.

Ontario’nun düzenli müfredatına ek olarak, okullarımız Uluslararası Bakalorya (IB), Uzman Yüksek Yetenekler (10), ikili kredi tanıma, COOP ve OYAP programları, Hokey Kanada yetenek Akademisi, dans ve voleybol gibi çeşitli programlar sunmaktadır. akademiler. Ayrıca, birçok ders dışı ve eğitimsel etkinlik öğrencilere sunulmaktadır ve onlara entelektüel, fiziksel ve kişilerarası becerileri delebilmelerine izin vermektedir.

 

Conseil scolaire catholique Providence Hakkında Bilgi

Program Kuruldu:  2015

Sunulan Programlar:  Tam Yıl, 1 Dönem, Yaz prgramı

Uzmanlaşmış Programlar:  Uluslararası Bakalorya, Uzman Yüksek Yetenekler (10), çift kredi tanıma, COOP ve OYAP programları, Hokey Kanada yetenekleri Akademisi yanı sıra dans ve voleybol akademileri.

Çalışmanın Dili:  Fransızca

Toplam okul sayısı:  31

Uluslararası öğrenciler için liseler:  7

Toplam Öğrenci Sayısı:  10.000

Toplam Uluslararası Öğrenciler:  3

Uluslararası Öğrenciler Sınıflar İçin Kabul Edildi:  9-12

En yakın havaalanı:  Windsor Uluslararası Havaalanı

 

Conseil scolaire catholique Providence Nerede

Windsor, Büyük Göller Bölgesi’ndeki Detroit Nehri kıyılarında, Ontario eyaletinin aşırı güneyinde yer almaktadır. Kanada’nın en güneydeki şehri olan ve aynı zamanda yıl boyunca özellikle ılıman ve keyifli bir iklime sahip olması için “2012’de Kanada’nın en güvenli topluluğu” olarak adlandırılmıştır. Kültür faaliyetleri (Windsor Uluslararası Film Festivali, BookFest, Windsor Senfoni Orkestrası, tanınmış gösteriler, vb.) Ile dolu 250.000 kişilik bu şehir, spor takımları Windsor Üniversitesi (futbol) Lancers sporcular, Windsor Spitfires (hokey) söz değil ) ve Windsor Express (basketbol). Şehir ayrıca Riverside Drive ve birçok park dahil olmak üzere birçok açık hava aktivitesi sunmaktadır. Francophone kökleri ile güçlü ve gururlu olan Windsor, bir İngiliz ortamında Francofhonie’nin bir kalesidir. Kanada’da dördüncü çok etnik şehirler, kültürel çeşitliliği kutlamak için çok sayıda grup ve fırsat sunar. Windsor Üniversitesi ve St. Clair College (İngilizce) ve Collège Boréal (Fransız dili) kampüsüdür. Açık, sıcak ve misafirperver, bunlar Windsor şehrini tanımlayan sıfatlar.

Conseil scolaire catholique Providence’de Konaklama

Conseil Scolaire Catholique Providence (CSC Providence) Uluslararası Programı öğrencileri iki barındırma seçeneği var.

Seçenek 1: Aile Evi

Ev sahibi aileleri yönetmek için CSC Providence, Homestay Network Canada ajansıyla bir yönetim anlaşmasına sahiptir. Bu organizasyon, öğrencilerin özenle seçilmiş ailelere karşı memnuniyetle karşılanmasını sağlar. Tek bir odada konaklayacaklar ve günde üç öğün alacaklar. Çeşitli kriterleri (dil, din vb.) Karşılayan ve çalışmalarında onlara destek olacak ailelerle eşleştirilecektir.

Noter tasdikli bir anlaşma ile, Kanada Homestay Ağı’nın bir personeli öğrencinin yasal vasisi olarak hareket edecektir.

 

2. Seçenek: Bir aile üyesiyle

Bir öğrencinin aşağıdaki şartları yerine getirmesi durumunda, bir aile üyesiyle (baba, anne, kızkardeş, abla, büyükanne) ya da yakın ailesinin bir üyesiyle (amca, teyze, kuzen) birlikte yaşamayı seçebilir: yaşında, bir Kanada vatandaşı veya daimi ikamet eden ve öğrencinin yasal vasisi olarak hareket etmeyi kabul etti.

Ancak, bu seçenek, öğrencinin yaşam çevresinin refahı ve gelişimi için güvenli ve uygun olduğunu kanıtlaması durumunda, kabul mektubu verecek olan CSC Providence tarafından önceden kabul edilmelidir.

Conseil scolaire catholique Providence Faaliyetler

Okullarımız tüm öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak için çok çeşitli programlar sunmaktadır ve uluslararası öğrencilerimizi yeni arkadaşlarla tanışmak ve akademik ortamın dışında yer almanın harika bir yolu olarak katılmaya teşvik ediyoruz.

Okul panosu, caz, drama, spor, çeşitli diller, robotlar, vb. Dahil olmak üzere çok çeşitli uzmanlar tarafından ekstra müfredat dışı aktiviteler sunmaktadır.

Her lisede ayrıca tüm Hokey Akademisi programı, oyuncuların tüm kalibreleri ve tüm yetenek seviyeleri için Hockey Canada tarafından yetkilendirilmiş bir program sunulmaktadır.

Ayrıca, basketbol takımları basketbol, ​​yüzme, futbol, ​​dans, hokey ve futbol gibi birçok disiplinde öne çıkıyor

Leave a Reply