Email info@kanadakultur.org Tel: 0542 560 30 18
Email info@kanadakultur.org Tel: 0542 560 30 18

GREATER VİCTORİA SCHOOL DİSTRİCT

*Kanada liselerinin ücretleri okullardan kaynaklı olarak değişiklik gösterebilmektedir. 

**Aşağıdaki ücretler Kanada Doları olarak listelenmektedir. 

iriş Tarihleri:  Eylül ve Şubat

Son Başvuru Tarihleri:  Aralık ve Mayıs

Başvuru Ücreti:  250 $

Tam Yıl Öğrenim Ücreti:  14.000 $

1 Dönemlik Öğrenim Ücreti:  7000 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti:  325 $

Aile Yanında İzleme Ücreti: 500 $

Aile Yanı Aylık Ücret:  975 $

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti:  600 $

Yıllık Saklama Ücreti:  0

 

Greater Victoria School District’in Victoria Uluslararası Lise Programları, dünyanın dört bir yanından gelen uluslararası öğrencilere yüksek kaliteli akademik ve kısa süreli programlar sunmak için uzun süredir devam eden bir üne sahiptir.

Kamu eğitim sisteminin bir parçası olarak, programlarımız British Columbia Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış ve akredite edilmiştir ve şunları içermektedir:

Akademik Lise Programı – Öğrenciler bu programa bir dönem, bir yıl veya mezuniyete kadar devam etmeyi seçebilirler. Zorunlu derslere ek olarak, ESL desteği ve geniş bir seçmeli ders yelpazesi sunuyoruz. Bu sayede öğrenciler çalışmalarını kişisel ilgi alanlarını ve kariyer hedeflerini belirleme konusunda uyarlayabilirler.

Uplands Akademik Geçiş Programı – Bu yenilikçi akademik program, uluslararası öğrencileri Kanada devlet okulu ortamına geçişleriyle desteklemektedir. Temel konularda eğitim verilir ve programı başarıyla tamamlayan öğrenciler krediler için uygundur ve liselerimizden birine giriş garantisi vardır.

Kısa Süreli Lise Deneyim Programı – Kısa Süreli program, öğrencilerin Kanadalı öğrencilerle lise derslerini deneyimlemelerini sağlar. ESL’ye ek olarak, öğrenciler, Kanadalı arkadaş edinme ve İngilizce becerilerini daha az resmi ortamlarda geliştirme fırsatı veren etkileşimli (drama, sanat, beden eğitimi vb.) Sınıflara entegre olurlar. Ekstra bir meydan okuma isteyen öğrenciler için akademik konular da mevcuttur.

Camp Victoria ESL Yaz Programı – Camp Victoria öğrencilerine eğlenceli bir destek ortamında İngilizce’yi geliştirme, yeni arkadaşlar edinme ve güzel Victoria’daki heyecan verici kültürel, spor ve turistik aktiviteleri keşfetme fırsatı sunuyor. Bu, Temmuz ve Ağustos aylarında sunulan altı günlük bir haftalık bir programdır.

Greater Victoria School District Nerede ?

British Columbia’nın başkenti Victoria, yıl boyunca ılıman bir iklime sahip ve ülkenin en güneşli şehirleri arasında yer alıyor. Vancouver adasının güney ucunda, Kanada’nın batı sahilinde yer alan güzel ortamı ve samimi ortamı, dünya çapında turistler için popüler bir yer haline getirmiştir.

Victoria canlı ve kültürüyle zengindir. İki ünlü üniversitesi ve bir koleji, dünya çapında bir müzesi, senfonisi, opera şirketi, profesyonel tiyatro şirketi, çeşitli spor tesisleri ve alışveriş ve eğlence için birçok yeri vardır.

Sadece 325.000 kişi ile Victoria, büyük şehir olanaklarına ve kozmopolit bir atmosfere sahip küçük bir merkezin avantajlarını sunuyor. Şehrimiz temiz, misafirperver ve güvenli – Kanada kültürünü incelemek ve deneyimlemek için mükemmel bir yer.

Greater Victoria School District Konaklama

Ziyaret eden öğrencileri aktif Kanadalı ailelerle destekleyici, istikrarlı evlere yerleştiren kendi aile yanında konaklama departmanımızı işletiyoruz. Her aile yanında kalan aile, dünyanın dört bir yanından gelen gençleri ağırlamak için beklentilerimizi ve yüksek standartlarımızı karşıladığından emin olmak için dikkatli bir şekilde taranır. Ev sahibi aileler eğitim alır ve ev sahibi koordinatörleri tarafından desteklenir ve denetlenir.

Kanadalı aileler ile ev tatilini şiddetle öneriyoruz. Aile yanında konaklama Kanadalı yaşam tarzı ve İngilizce dil becerilerini geliştirmek için fırsatlar paha biçilmez, otantik bir anlayış sağlar. Sonuç olarak, öğrenciler Kanada toplumunda rahat ve güven ile hareket ederler.

 

Greater Victoria School District’de Faaliyetler

Uluslararası öğrencileri okullarında mevcut ders dışı etkinliklere katılmaya teşvik ediyoruz. Ders dışı kulüplere ve spor takımlarına katılmak, öğrenciler için Kanadalı lise deneyimlerini zenginleştirmenin yanı sıra benzer ilgi alanlarına sahip yeni arkadaşlar edinmenin de harika bir yoludur.

Okullarımızda sunulan ders dışı etkinliklerin seçimi her okulda farklıdır ve yıldan yıla değişebilir. İlçemizde sunulan örnek etkinlik listesi aşağıdadır:

Anime, akvaryum, bant dizeleri, köprü, satranç, koro, dans, tiyatro, çevre, fitness ve iklimlendirme, balık tutma, gay / düz ittifak, doğaçlama tiyatro, caz grubu, hokkabazlık, örgü, liderlik, açık havada / kamp, ​​müzikal tiyatro, akran rehberlik / ders, fotoğraf, siyaset, kürek, yelken, şiir, konuşma ve tartışma, öğrenci gazetesi, değişim için gençlik

Spor – tam sınıfların en az bir dönemine kayıtlı öğrenciler okul spor takımları için deneyebilir. Bunlar şunları içerir:

Badminton, basketbol, ​​bovling, kros koşu, kıvırma, bisiklet, çim hokeyi, golf, kürek, ragbi, futbol, ​​voleybol, yüzme, tenis, atletizm, voleybol, güreş…

Leave a Reply