Email info@kanadakultur.org Tel: 0542 560 30 18
Email info@kanadakultur.org Tel: 0542 560 30 18

GULF ISLANDS SCHOOL DİSTRİCT

*Kanada liselerinin ücretleri okullardan kaynaklı olarak değişiklik gösterebilmektedir. 

***Aşağıdaki ücretlerin tamamı Kanada Doları üzerinden aktarılmıştır.

Tarih Tarihleri:  Eylül ve Şubat

Son Başvuru Tarihi:  30 Kasım ve 31 Mayıs

Uygulama Ücreti:  300 $

Tam Yıl Öğrenim Ücreti:  12.500 $

1 Dönemlik Öğrenim Ücreti:  6.250 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti:  350 $

Aile Yanı Aylık Ücret:  850 $

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti:  90 $ / ay

Yıllık Muhafaza Ücreti:  N / A

Faaliyet Bedeli: 300 $ tam yıl / 150 sömestr

Doğrulama Ücreti (gerekirse): 200 $

  

Gulf Islands School District, etnik çeşitliliğe ve dünyanın dört bir yanındaki gençlerin daha iyi bir dünya yaratmak için birlikte çalıştığı zaman ortaya çıkan sinerjiye gerçekten adamıştır. Entelektüel ve sosyal kalkınma konusundaki güçlü vurgumuz göz önüne alındığında, Körfez Adaları Uluslararası Programı, akademik ve kişisel gelişime olan bağlılığına değer veren yüksek motivasyonlu öğrenciler için doğal bir seçimdir.

Körfez Adaları Uluslararası Programı, dünyanın farklı bölgelerinden gelen öğrencilerin Kanada’da eğitim görmek için farklı nedenleri olduğunu kabul eder. Şu anda, program üç özel etnik gruba ev sahipliği yapıyor: Asyalı öğrenciler, Avrupalı ​​öğrenciler ve Latin Amerika öğrencileri.

Kültürel çeşitliliğe olan bağlılık, Körfez Adaları Uluslararası Programına kayıt olan uluslararası öğrencilerin özel eğitim ve sosyal ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanan dört farklı programın oluşturulmasıyla sonuçlanmıştır:

  • Akademik Çalışma ve Mezuniyet Programı
  • İkinci Dil Olarak İngilizce Programı
  • Kültürel Farkındalık Programı
  • Özel Programlar

Gulf Islands Ortaokulu, akademik mükemmeliyet, öğrenci desteği, spor takımları, üstün performans ve görsel sanatlar ve bilgisayar animasyonu, robotik, web sayfası tasarımı, bilgisayar programlama, bilgisayar destekli çizim, film ve fotoğrafçılık gibi olağanüstü bilgisayar teknolojisi programları ile ün kazanmıştır.

 

Gulf Islands School District Nerede ?

Körfez Adaları, benzersiz bir Kanadalı tat ile harmanlanmış bir Akdeniz tadı sahip olarak tanımlanmıştır. Körfez Adaları, muhteşem batı sahili manzarası, korunaklı suları, rekreasyon aktiviteleri, yaratıcı ve entelektüel toplulukları ve doğa ile rahatlamak ve bağlantı kurmak için dünya çapında tanınmaktadır.

Körfez Adaları Uluslararası Eğitim Programı, Kanada’nın ünlü Körfez Adaları’nın en büyüğü olan Tuz Dağı Adası’nda yer almaktadır. Bu ada topluluğu ideal bir konuma sahiptir. Victoria eyalet başkenti Victoria’ya sadece 30 dakika uzaklıktadır, ancak Kanada’nın Batı Kıyısı’nın doğal güzelliğine sahiptir.

Son derece eğitimli, yaratıcı ve profesyonel bir topluluk olarak bilinen Salt Spring Island, Kanada’da yaşamak ve British Columbia’daki diğer yerlerden daha fazla güneş ışığı ve daha sıcak hava sıcaklıklarına sahip olmak için en çok arzu edilen yerlerden biri olmaktan gurur duymaktadır. Salt Spring Island, Kuzey Amerika’da sanatların merkezi olarak bilinir. Salt Spring Island, Kuzey Amerika’daki en iyi 100 sanat topluluğu listesinde üç numara olarak listelendi. Kanada’nın önde gelen yazarlarının birçoğu, sanatçıları ve görsel sanatçıları gerçekleştirirken, Salt Spring Island’ı kendi evlerinde yapmayı tercih ediyorlar.

 

Gulf Islands School District’de Konaklama

Gulf Islands Uluslararası Programı, öğrencilerimizin güvenlik, esenlik ve aidiyet duygusu için iyi bir Aile Yanı programı programının gerekli olduğunu kabul eder. Kaliteli bir uluslararası programın temeli.

Uluslararası bir program sadece ev sahibi kadar iyi. Uluslararası öğrencilerin kendi çalışmalarında başarılı olmak için evlerinde mutlu hissetmeleri gerekir.

Aile Yanı Koordinatörü, Aile Yanı programından sorumludur. Uluslararası öğrencilerimizin tamamı için mümkün olan en iyi eşleşmeyi bulmak onun hedefi. Tıbbi konulardan da sorumludur.

Tüm uluslararası öğrencilerin Kanada’da eğitim görürken sağlık sigortası yaptırması gerekmektedir. Gulf Islands Uluslararası Eğitim Programı, öğrencilerimiz için geçici sağlık sigortası ve British Columbia Sağlık Hizmetleri Planının bir kombinasyonunu sunmaktadır.

Uluslararası öğrenciler de dahil olmak üzere Britanya Kolombiyası’nın tüm sakinleri için British Columbia Sağlık Hizmetleri Planının zorunlu olduğu belirtilmelidir.

Program Yöneticimiz, programımıza kayıtlı uluslararası öğrencilerin sorumlusudur.

Gulf Islands School District’de Konaklama’da Faaliyetler

Körfez Adaları Uluslararası Eğitim Programı, öğrenci katılımının ve ek etkinliklere katılımın bireysel ve toplumsal refah duygusunu geliştirdiğine inanmaktadır. Birçok uluslararası programdan farklı olarak, Körfez Adaları Uluslararası Eğitim Programı ücretsiz olarak az sayıda ek program sunarken, diğerleri de kısmen sübvanse edilir, kano, balina izleme, Ruckle Park’ta Liderlik ve Takım Oluşturma Günü, en az bir kayak gezisi, Vancouver’daki Stanley Park’ta bisikletle gezme, Victoria’daki Noel Alışveriş Günü ve Vancouver Island’a giden bir paten gezisi.

İyi bilinen bir yerel ortak olan Island Escapades, öğrencilere sörf hafta sonları, kayak gezileri, kayak ve kamp maceraları ve heyecan verici bir Eco Adventure Sertifikasyon Programı sunmaktadır. Gulf Islands Uluslararası Programı, diğer Vancouver Island uluslararası programlarıyla da ortaklaşa olup, Banff ve Seattle gibi yerlere Whistler Dağı ve Spring Break gezilerine yıllık bir gezi sunmaktadır.

Okulda futbol, ​​basketbol, ​​futbol, ​​tenis, golf, voleybol ve atletizm gibi bir dizi spor programı bulunmaktadır. Uluslararası öğrenciler genellikle Liderlik Programı, Küresel Bilinçlenme Kulübü veya Ekoloji Kulübü’ne çekilmektedir.

Topluluk ayrıca futbol akademileri, yüzme programları, fitness programları, liderlik programları, servis programları ve tiyatro, müzik ve dans programları dahil olmak üzere çok çeşitli eğlence ve kültürel aktiviteler sunmaktadır

Leave a Reply