Email info@kanadakultur.org Tel: 0542 560 30 18
Email info@kanadakultur.org Tel: 0542 560 30 18

KAMLOOPS THOMPSON SCHOOL DİSTRİCT

*Kanada liselerinin ücretleri okullardan kaynaklı olarak değişiklik gösterebilmektedir. 

**Aşağıdaki ücretler Kanada Doları olarak listelenmektedir. 

Giriş Tarihleri:  Eylül ve Şubat (kısa süreli pazarlık yapılabilir)

Son Başvuru Tarihi:  15 Haziran ve 15 Aralık

Başvuru Ücreti:  250 $

Tam Yıl Öğrenim Ücreti:  13.000 $

1 Dönemlik Öğrenim Ücreti:  6,750 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti:  250 $

Aile Yanı Aylık Ücret:  825 $

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti:  900 $

Yıllık Muhafaza Ücreti:  450 $, Aktivite Ücreti 300 $

 

Kamloops Thompson School District, tepeler, dağlar, nehirler, göller ve çayırlar dahil olmak üzere çeşitli doğal ortamlarla çok geniş bir coğrafi alana sahiptir.

Bu ortam, dış mekanda eğlenmek için birçok fırsat sunar. Kamloops toplumumuzun kalbinde Thompson Rivers Üniversitesi ile bir Üniversite şehridir.

% 97 yerli İngilizce konuşuyoruz. Öğrenciler, ev sahibi oldukları Kanadalı bir ailenin bir parçası olarak zengin bir daldırma deneyimi ve sınıfta ve daha geniş bir toplulukta arkadaş edinme şansı sağlıyor.

Bölgemiz 33 ilkokul, 10 ortaokul ve 1 ortaokulda 15.000’in üzerinde öğrenciye hizmet vermektedir.

Uluslararası öğrenciler birden fazla okul arasında seçim yapabilir ve eğitim ihtiyaçları ve diğer ilgi alanları için en iyi eşleşmeyi bulmada yardımcı olurlar. Uluslararası Öğrenciler, Kamloops’ta kaldıkları süre boyunca rahat, bakıcı aile yanında kalan aileler, çalışkan öğretmenler, İkinci Dil desteği olarak İngilizce, gerekli ve danışmanlık desteği ile desteklenmektedir.

Her ay çeşitli aktiviteler içeren canlı bir Etkinlikler Programı, öğrencilerin spor yapma ve kültürel deneyimlerden keyif alırken arkadaş edinme konusunda yardımcı olur ve onlara yardımcı olur.

Bir takım yaklaşımıyla, öğrenciler yeni ortamlarında tanışmak için iyi yönlendirilmiştir.

 

Kamloops Thompson School District Nerede ?

BC’nin Friendliest City ve Kanada’nın Turnuva Başkenti’ne hoş geldiniz! Şehrimiz, British Columbia’nın heyecan verici güney-merkezi iç kısmında yer alır ve eyaletimizin en büyük şehri olan Vancouver’dan kısa bir sürüş veya uçuştur. Sıcak ve davetkar bir insan kültürüyle enerji dolu eğlence fırsatlarını harmanlayan Kamloops, her öğrencinin kaliteli bir BC eğitimi alması için harika bir yerdir.

Eşsiz coğrafyamız ve hafif, yarı kurak iklimimiz, öğrencilerimize dağ bisikleti, doğa yürüyüşü, tekne gezintisi ve dünyanın en iyi yokuş aşağı kayak ve snowboardları gibi çeşitli ilgi çekici aktiviteler sunmaktadır. Bir üniversite şehri olmak, mükemmel alışveriş ve mükemmel restoranlar ile birlikte mükemmel atletik ve kültürel tesislerimiz var.

Kamloops Thompson School District’de Konaklama

Kamloops Thompson School Distict, okulumuz tarafından yönetilen öğrenci konuklarımıza bir aile yanında kalma programı sunarak, katılımcılarımızın bize sorduğu soru ve durumlara çok hızlı cevap vermemizi sağlıyor. Kentimiz% 97 İngilizce konuşmaktadır ve okullarımızda olduğu kadar evlerimizde de doğal olarak zengin bir ortam yaratırız. Uluslararası misafirlerimiz için mümkün olan en iyi aile yanı maçlarını sağlamak için çalışıyoruz.

Kamloops Thompson School District’de Faaliyetler

Uluslararası Öğrenci Programı, her ay çeşitli etkinliklerle devam eden bir etkinlik programı sunuyor, öğrencileri spor yaparken ve kültürel deneyimlerden keyif alırken arkadaş edinme konusunda yardımcı oluyor.

Bir takım yaklaşımıyla, öğrenciler yeni ortamlarında tanışmak için iyi yönlendirilmiştir. Öğrencilerimiz ayda en az iki kez aktivitelerin tadını çıkarır ve kayak / snowboard, kano / kayak, yürüyüş, alışveriş gezileri, çöpçü avı, danslar, karaoke geceleri, kabarcık-futbol gibi etkinliklere katılırlar. Kamloops, deneyimler ve olasılıklar bakımından zengin bir şehirdir Gelin ve kendiniz görün, sizi ağırlamayı çok isteriz.

Leave a Reply