Email info@kanadakultur.org Tel: 0542 560 30 18
Email info@kanadakultur.org Tel: 0542 560 30 18

Kanada 3 Grand Prix Final Madalyasıyla Birlikte Paten Yapıyor.

Tessa Virtue ve Scott Moir, Kaetlyn Osmond ve Meagan Duhamel ile Eric Radford, Olimpiyatlar öncesi son büyük etkinlikte bronz madalya kazandı.

Alina Zagitova, kısa programın ardından ilk olan Kanada’lı Kaetlyn Osmond’un yerini aldı ve Grand Prix Finali yarışını kazanmak için Cumartesi günü kusursuz bir serbest paten yaptı.

Osmond’un alanı kaplaması, Grand Prix paten sezonunun finalinde Kanada için üç madalya alanının bir parçasıydı. Buz dansçıları Tessa Virtue ve Scott Moir ikinci oldu ve Meagan Duhamel ve Eric Radford çiftler halinde üçüncü oldu.

Rusya’nın 15 yaşındaki dünya genç şampiyonu Zagitova, Don Kişot’a pateni attı, yedi atlamasını rutinin ikinci yarısında yaptı ve 223.30 sayı ile başlamak için büyük hatalar yapmadı.

Kısa programın ardından dördüncü olan Zagitova’nın vatandaşı Maria Sotskova da güçlü bir serbest kaykaya sahipti ve 216.28 ile ikinci sıraya yükseldi.

Edmonton’da trenle çalışan Newfoundland yerlisi olan Osmond üçlü Salchow’un üzerine düştü ve 215.16 ile üçüncü sıraya düştü. Grand Prix madalyası baharda yapılan dünya şampiyonasında devrim niteliğindeki gümüş madalyanın ardından üst kademedeki yerini sağlamlaştırıyor ..

Osmond, “Fransa ile bu yarış arasında çok şey değiştirdim ve bu değişiklikleri gerçekten çok iyi yaptığım düşünüyorum” diye belirtti. “Koreografim üzerine çok odaklandım ve programın hikayesinde paketi geliştirdim. Gerçekten gurur duyduğum şeyler var, benim için aptalca bazı hatalar, ancak genel olarak performanstan memnunum. Her seferinde daha iyi hale geliyor, umarım doğru zamanda zirveye çıkacağım “dedi.

İki kez savunan Rusya’nın dünya şampiyonu Evgenia Medvedeva ayağındaki bir kırılma nedeniyle dışarı çıktı. İkinci noktadan beşinci sıraya kadar dört puan azalıyordu.

Grand Prix Finali 8-25 Şubat Pyeongchang Olimpiyatları öncesindeki en büyük uluslararası yarışmadır diyebiliriz.

Buz dansında dünyanın gümüş madalyaları sanatçısı Gabriella Papadakis ve Guillaume Cizeron, 202.16 sayı ile altın madalya kazanmak için ücretsiz dans kazandılar. Dünya şampiyonu Tessa Virtue ve Kanada’nın Scott Moir, 188.00 ile dünya bronz madalyaları Maia Shibutani ve Alex Shibutani’nin ardından 199.86 ile ikinci sırada yer aldı.

“Olimpiyatlara doğru ilerliyoruz” dedi uzman kişi, ISU web sitesinde. “Şimdiye kadar oldukça başarılı bir sezon geçirdik, çevremizdeki insanların ekibimizle birlikte açık ve kapalı buz antrenörümüzün vasiyetnamesiydi, muhteşem bir plan koyduk ve atletler gerçekten bunu takiben ödüllendiriliyorlar. Ayrıntılara dikkat etmeye devam etmeliyiz, programların Şubat ayı için elimizden gelenin en iyisine ulaştığından emin olmak için çok az değişiklik yapmalıyız. “

Aljona Savchenko ve Bruno Massot, ikili olarak, kısa programın başında 236.68 ile altın madalyayı elde etti.

Dünya şampiyonu Wenjing Sui ve Cong Han, 230.89 ile ikinci, Kanadalılar Meagan Duhamel ve Eric Radford 210.83 ile bronz madalya aldı. Duhamel ve Radford, kısa programın beşincisini tamamladıktan sonra geri döndü. “Bugün serbest patenimiz tamam oldu. Duhamel, pratikte her şey bizim için iyi geçti ve kısa program gerçekten güvenimizi salladı. “Dedi. “Dörtlü atış daima bir risk oluşturuyor, ancak uzun bir programla mücadele ettik çünkü işimiz bittiğinde kendimizle gurur duyuyoruz, çünkü vazgeçmedik.” “Sanırım güzel bir adım attık ve son yarışmadan bu yarışmaya katıldık. Bence bu hedefimiz ulusal şampiyonalarımıza girmek, bir adım daha ileri gitmeye, biraz daha fazla seviyeye çıkmaya çalışmak, bu şekilde yapmak değil birçok hata ve biz Şubat ayında Olimpiyat Oyunları’nda bu büyük zirveye ulaşmak istiyoruz, “Radford dedi. 

Kanada şampiyonaları 8 Ocak’ta Vancouver’da başlıyor.

Leave a Reply