Email info@kanadakultur.org Tel: 0542 560 30 18
Email info@kanadakultur.org Tel: 0542 560 30 18

Kanada Başbakanı Trudeau’dan Teşekkür!

2016’da üçüncüsü düzenlenen festivale, Kanada Başbakanı Justin Trudeau teşekkür mektubu yolladı.

Kanada Başbakanı Justin Trudeau Vancouver Türk Film Festivali’nin (VTFF) kurucu direktörü Hakan Burcuoğlu’na teşekkür mektubu yolladı. Bu yıl üçüncüsü yapılacak olan Türk Film Festivali 25-27 Kasım tarihleri arasında Vancouver’ın tanınmış Vancity tiyatrosunda gerçekleştirildi. Etkinlik bu yıl ilk kez Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ve Türkiye’nin Vancouver Başkonsolosluğunun katkılarıyla düzenlendi.

13 yıldan beri Kanada’da yaşayan Hakan Burcuoğlu, “Vancouver Türk Film Festivali, yaşadığımız bu güzel şehrin daimi bir sanat organizasyonu haline geldi.”dedi. Hakan Burcuoğlu, Kanada Başbakanı Trudeau’nun gönderdiği mektuptan duyduğu mutluluğu dile getirdi ve “Mektup hem şahsım, hem festivalimiz, hem de burada yaşayan Türk toplumu adına çok önemli bir temenni mesajı oldu.”dedi.

Bu yılki festival, İspanyol yapımı “The Turkish Way” belgeselinin gösterimi ile başladı. İstanbul’un önde gelen lokantalarından Neolokal’in sahibi ve şefi Maksut Aşkar, aynı zamanda Gala filmi belgeselin ana karakteri, Türk gastronomisinin geçmişi ve geleceği üzerine bir konuşma gerçekleştirdi. Ayrıca festivalin son gününde Vancouver’daki Terroir Kitchen’da Kanadalı meslektaşlarıyla beraber davetlilere Türk yemekleri hazırladı.