Email info@kanadakultur.org Tel: 0542 560 30 18
Email info@kanadakultur.org Tel: 0542 560 30 18

Kanada Eğitim Fuarı Yapıldı

Kanada’daki eğitim kurumları ile ortaklaşa düzenlenecek olan Kanada Eğitim Fuarı’nda Kanada’da eğitim almak isteyen öğrenciler, gidecekleri okullar, Kanada’daki eğitim sistemi ve Kanada kültürü hakkında merak ettikleri sorulara cevap bulma şansına eriştiler.

Kanada Kültür ve Eğitim Derneği’nin öncülük ettiği söz konusu fuarda, Kanada’da eğitim ve yaşam ile ilgili bilgiler öğrencilere ve velilere sunuldu. Sadece Kanada’da eğitim veren kurumların temsil edildiği fuar, tek bir ülkeyi kapsadığı için oldukça detaylı bir içerikle öğrencilerimizin kariyer ve gelecek planlamaları yolunda onlara yol gösterici özellik taşıdı.

Öğrenciler ve veliler, fuar boyunca gezdikleri standlar ve katıldıları seminerler sayesinde Kanada’da eğitim görmenin tüm ayrıntılarını, Kanada’dan gelen temsilcilerin ağzından öğrenme fırsatını buldular. Fuar boyunca öğrenciler ve veliler, gençlerin eğitimleri dışında kültürel ve kişisel gelişimlerine de katkıda bulunacak Kanada yaşamları hakkında tüm bilgileri okulların kendi temsilcilerinden dinlediler.

Fuar kapsamında üniversite ve lise değişim programları, dil okulları, yaz okulları gibi konularda düzenlenecek seminerler sayesinde Kanada’da eğitim ile ilgili tüm soru işaretleri yanıt buldu.