Email info@kanadakultur.org Tel: 0542 560 30 18
Email info@kanadakultur.org Tel: 0542 560 30 18

Kanada Eğitim Haftası Düzenlendi

Kanada İstanbul Başkonsolosluğu tarafından 11-18 Mart tarihleri arasında Levent’te bulunan Wyndham Grand Oteli’nde düzenlenen Kanada Eğitim Haftası çerçevesinde 17 Mart’ta Four Seasons Otel’de verilen resepsiyona dernek olarak bizler de katıldık.

Etkinlikte Türkiye’nin Kanada İstanbul Başkonsolosu Sn.Ulric Shannon bir araya gelerek iki ülke arasındaki eğitim iş birliklerini güçlendirmek adına karşılıklı konuşma fırsatı bulduk.

Sn. Ulric Shannon’ın önderliğinde gerçekleşen ve Kanada eğitim sistemini tanıtmak amacıyla hazırlanan Kanada Eğitim Haftası, iki ülke arasındaki ticaret, eğitim ve işbirlikleri açısından çok büyük bir öneme sahip. Shannon konuyla ilgili;

“Kanada İstanbul Konsolosluğu olarak ilk defa böyle bir etkinliği gerçekleştirmenin heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu sayede hem Türk ve Kanadalı eğitim kurumları arasında doğrudan bir köprü kurulacak, hem de öğrenciler 18 Mart’ta okul yetkilileriyle görüşüp, birinci ağızdan sorularına yanıt bulacak” dedi.

Etkinlik haftası boyunca Kanada’nın önde gelen üniversiteleri, kolejleri ve liseleri ile en büyük dil okullarından biri olan ILAC öğrencilerle bir araya gelerek Kanada’da eğitim şartları hakkında öğrencilere bilgi verdiler.