Email info@kanadakultur.org Tel: 0542 560 30 18
Email info@kanadakultur.org Tel: 0542 560 30 18

Kanada ‘’Kraliyet Tarım ve Kültür Kış Fuarı’’ Dolu Dolu Bir Takvimle Başladı

Bu yıl 95.si düzenlenen ‘’Kraliyet Tarım ve Kültür Kış Fuarı’’ 3 Kasım’da Kanada’nın Ontario Eyaleti’ne bağlı Toronto şehrinde gösterişli bir açılış töreni ve yoğun bir katılımla başladı. 12 Kasım’a kadar sürecek olan etkinlikler içinde tarım kültüründen tarım ürünlerine, Kanada’nın ünlü şefleri tarafından hazırlanan yöresel yemeklerden Kraliyet at yarışı gösterilerine kadar birçok etkinlik ve yarışma düzenlenecek ve bu etkinlikler kesinlikle Kanada Kültürü’nün bir parçası olarak fuarda yer alacak.

Bir yandan yöresel ürün tadımı ve tanıtım aktiviteleri sürerken, diğer yandan Kraliyet tarafından düzenlenen 2000’den fazla yarışmayla eğlenceler, etkinlikler, sergiler ve özel gösterimler yapılacak.

Kanada’nın en ünlü etkinliklerinden biri olan Kraliyet Tarım ve Kültür Kış Fuarı, kaliteli peynirlere, Ontario şaraplarına, dev büyüklüğünde organik sebzelere ve tereyağından yapılan heykellere ev sahipliği yapacak.

Kanada’nın en iyi şarapları, akçaağaç şurupları, bal ve tereyağlı tartları vb. gibi birçok tarım ürünleri en iyinin iyisi seçilebilmek ve Kraliyet madalyasına sahip olabilmek için yarışacaklar. Tabii ki yarışmalar sadece bunlarla sınırlı kalmayacak. Kanada’nın 1. Sınıf kalitede eğitmenleri, yarışçıları ve at çiftliklerinin katıldığı Kraliyet At Yarışı etkinliği, birincinin 950,000 Kanada Doları ve ‘’Kraliyet Şampiyonu’’ ünvanı alacağı yarışmayla sonlanacak.

Bunlarla birlikte fuar esnasında Kanada Kültür ve Tanıtım Departmanı’nın yürüteceği Ev Yapımı BiraŞarap Yapımı ve TadımıKeçi YogasıRodeo ve biniş eğitimleri ve daha önce de belirttiğimiz Yöresel Tereyağından Heykel Yapımı etkinlikleri yer alacak.

Yarışma ve etkinliklerin yanı sıra, alanında uzman eğitmenler ve Guelph Üniversitesi tarafından sürdürülebilir tarımorganik sebzeler yetiştirmetohum kalitesi ve kültürühayvancılık eğitim ve bakımı ve son teknolojiyle organik tarım alanlarında seminerler, oturumlar ve workshoplar düzenlenecek.

Tüm detaylar için: http://www.royalfair.org/index.html internet sitesini takip edebilir ve fuara katılım sağlayabilirsiniz.