Email info@kanadakultur.org Tel: 0542 560 30 18
Email info@kanadakultur.org Tel: 0542 560 30 18

Kanada Liseleri Kayıt Günleri Büyük İlgi Gördü!

Kanada Kültür ve Eğitim Derneği’nin 9-12 Ocak tarihleri arasında İstanbul, Ankara ve İzmir’de düzenlediği etkinlikte dernek, Kanada’da lise eğitimi almak isteyen öğrencileri ve velilerini Kanada’dan gelen Bakanlık yetkilileriyle ve okul temsilcileriyle bir araya getirdi.

Toplamda dört gün süren etkinlikle öğrenciler ve veliler birebir Kanadalı yetkililerle görüşerek eğitim fırsatlarından barınmaya, ders içeriklerinden bölge bilgilerine kadar birçok konuda bilgi edindiler ve kafalarına takılan sorulara yanıt aldılar.

Ayrıca etkinlik süresince Kanada’da eğitim ve yaşam, Kanada üniversitelerinde burs olanakları ve Kanada liseleri için vize işlemleri gibi bilgilendirici seminerler düzenlendi. Etkinliğe katılan öğrenciler ve veliler Kanadalı yetkililerden edindikleri bilgilerle Kanada ile ilgili daha çok bilgi sahibi oldular.

Kanada Liseleri Kayıt Günleri boyunca, etkinliği özel %50 indirimli Kanada Liseleri Giriş Sınavı düzenlendi. Kanada Liseleri Giriş Sınavı, Kanada’da lise eğitimi almak isteyen her öğrencinin atması gereken ilk adım diyebiliriz.

 

Leave a Reply