Email info@kanadakultur.org Tel: 0542 560 30 18
Email info@kanadakultur.org Tel: 0542 560 30 18

Kanada’daki Üniversitelerin Uluslararası Öğrenciler için Verdiği Burs ve Ödüller

Kanada’nın eğitim alanındaki popülerliği her geçen gün daha da artıyor. Bu durum da öğrencileri Kanada’da eğitim almaya yönlendiriyor. Bu kapsamda bazı Kanada üniversiteleri lisans ve lisansüstü derecesinde burs imkanları sunuyor. Üstün derecede başarılı olan uluslararası öğrencilere burs ve ödüller vererek öğrencilere hem eğitim hem de farklı bir ülkede farklı bir kültürde yaşama olanağı veriyor. Bu ödüllerin miktarları ve çeşitleri okuldan okula değişiklik gösteriyor. Burs almak isteyen öğrencileri rekabetin yoğun olduğu bir ortam bekliyor. Siz de böyle bir ortam da bulunup kendinizi göstermek istiyorsanız aşağıdaki her okulun kendine ait olan burs ve ödüllerine göz atabilirsiniz.

Üniversite Burs ve Ödülleri  

School Link
Athabasca University Student Awards
Conestoga College Institute of
Technology & Advanced Learning
Scholarships (http://www.conestogac.on.ca/international/scholarships/index.jsp)
Dalhousie University Entrance Scholarships(https://www.dal.ca/admissions/money_matters/funding_sources/scholarships.html)
George Brown – Toronto City College International Student Scholarships(http://www.georgebrown.ca/international/currentstudents/scholarships/)
Laurentian University Financial Aid (https://laurentian.ca/scholarships-bursaries)
Memorial University Scholarships / Bursaries / Awards (http://www.mun.ca/scholarships/home/
McGill University Scholarships / Awards (http://www.mcgill.ca/studentaid/scholarships-aid/international-students)
McMaster University Scholarships (http://future.mcmaster.ca/money-matters/funding/scholarships/)
The University of British Columbia Awards: scholarships and bursaries (https://students.ubc.ca/enrolment/finances/awards-scholarships-bursaries)
University of Toronto Scholarships & Awards (http://www.sgs.utoronto.ca/currentstudents/Pages/Scholarships-and-Awards.aspx)
University of Alberta Undergraduate Scholarships and Awards (https://www.ualberta.ca/graduate-studies/awards-and-funding)
University of Calgary International Undergraduate Awards (http://www.ucalgary.ca/registrar/finances/awards)
University of Saskatchewan Scholarships for International Students (http://explore.usask.ca/moneymatters/awards/index.php)
Université Laval Scholarships for International Students (https://repertoire.bbaf.ulaval.ca/bourses?cycle=1&faculty=&session=&legalStatus=2&start-search=Chercher&showOnlyAlwaysAvailable=false)
UniversitéDe Montréal Scholarships and Funding (https://admission.umontreal.ca/en/student-info/costs-financing-scholarships/scholarships-and-funding/)
University of Waterloo Scholarships and Fees (https://uwaterloo.ca/find-out-more/financing)
York University Scholarships for International Students (http://sfs.yorku.ca/scholarships)