Email info@kanadakultur.org Tel: 0542 560 30 18
Email info@kanadakultur.org Tel: 0542 560 30 18

Kanada’nın Modern Sanat Fuarı ‘’Art Toronto’’ Programını Yayınladı!

26-29 Kasım 2018 tarihleri arasında ziyaretçilerine kapılarını açacak olan Art Toronto, modern sanatın çok çeşitli yönleriyle sizi sanata doyurmaya geliyor.

2000 yılında kurulan Art Toronto, şehrin merkez noktası Toronto Kongre Merkezi’nde bulunan, Kanada’nın uluslararası modern sanat fuarıdır. Kanada’nın sanat piyasasına benzersiz bir erişim sağlayan Art Toronto, Kanada’daki en önemli yıllık sanat etkinliklerinden biridir diyebiliriz. 

Art Toronto 19’uncu yıldönümünde PLATFORM ile birlikte önde gelen Kanadalı ve uluslararası sanatçıları, tanınmış sanat figürlerini ve küratörlü projelerle belirlenen etkinlikleri VIP denebilecek bir programla sunmayı hedefliyor.

Sanat ile Harmanlanmış Bir Şehir: Toronto

Kanada’nın kültür başkenti olan Toronto; farklı, kozmopolit ve sofistike sanat ve kültür topluluğuna ev sahipliği yapar. Şehir; tiyatro, gösteri ve görsel sanatlar için önemli bir merkez olup, 125’den fazla devlet ve özel galeri ve müzeyi bünyesinde barındırır. Tiyatro ve sinema dünyası için bir bağlantı noktası olan Toronto, New York ve Londra’dan sonra dünyanın en büyük üçüncü İngilizce tiyatro gösterimine ve Toronto Uluslararası Film Festivali’ne ev sahipliği yapıyor. Bu arada Toronto Uluslararası Film Festivali, Kuzey Amerika’nın en önemli film festivali olarak geçer. 

Toronto, Ontario Sanat Galerisi, Kraliyet Ontario Müzesi, Çağdaş Kanada Sanat Müzesi, Kanada Tekstil Müzesi, Gardiner Müzesi ve uluslararası alanda kabul gören çağdaş sanat sergisi alanı olan The Power Plant Contemporary’in de aralarında bulunduğu Kanada’nın en büyük sanat kurumlarına ve sergileme alanlarına ev sahipliği yapar. Bu özellikleriyle Toronto, Kuzey Amerika’nın modern sanat açısından en önemli şehirlerinden biri olarak görülür.

Toronto, 6 milyondan fazla bir nüfusa sahip olan, çok kültürlü metropol şehirler arasında yer alır. Bu metropolde kültürel olanaklar bol olup, Kuzey Amerika’nın beşinci büyük şehri ve dördüncü en büyük ekonomik merkezidir.

VIP Program için; https://www.arttoronto.ca/vip-program

Tüm programa ulaşmak için; https://www.arttoronto.ca/programs/focus-los-angeles

Leave a Reply