Email info@kanadakultur.org Tel: 0542 560 30 18
Email info@kanadakultur.org Tel: 0542 560 30 18

*Kanada liselerinin ücretleri okullardan kaynaklı olarak değişiklik gösterebilmektedir. 

***Aşağıdaki ücretlerin tamamı Kanada Doları üzerinden aktarılmıştır.
Başvuru Ücreti:  200 $ (sadece bir defalık)

Tam Yıl Öğrenim Ücreti:  13.500 $

1 Dönemlik Öğrenim Ücreti:  6,750 $

Aile Yanı Yerleştirme Ücreti:  350 $ (sadece bir defalık)

Aile Yanı Aylık Ücret:  900 $

Yıllık Muhafaza Ücreti:  100 $ (sadece bir defalık)

Havaalanı karşılama ücreti : 150 $

  

 Langley School District, British Columbia Eğitim Bakanlığı tarafından yönetilmektedir. Devlet sertifikalı öğretmenler, tüm okullarda tam bir devlet akredite ve onaylanmış müfredat öğretir. 1989’dan beri uluslararası öğrencileri ağırlıyoruz. Uluslararası Öğrenci Programımız, İlköğretim, Ortaöğretim ve Yaz İngilizce Öğrenim Programlarını içeren çok çeşitli eğitim seçenekleri sunmaktadır. Ortaöğretim programına gelmek isteyen öğrenciler (8. sınıftan 12. sınıfa kadar), ikinci yarıyılın başlangıcında, Eylül ayında veya Şubat ayında okul yılının başında öğrenimlerine başlayabilirler.

İlköğretim programı, seçilmiş ilkokullarda (7. sınıf anaokuluna) sınırlı sayıda uluslararası öğrenci ağırlamaktadır. İlçe, 13 yaşından küçük çocukların, eğitim süreleri boyunca bir ebeveyn ile birlikte yaşamasını gerektirmektedir.

Her yaz 10 ila 18 yaş arası öğrenciler için heyecan verici kısa süreli Yaz İngilizce Öğrenim Programları sunuyoruz.

Okullarımız, uluslararası öğrenciler için seçecekleri çok çeşitli akademik ve seçmeli derslerle mükemmel bir öğrenim ortamı sunmaktadır. Ayrıca başlangıç ​​seviyesinden ileri seviyeye kadar tam ELL desteği var. Her öğrenci varışta değerlendirilir ve yeteneklerine ve hedeflerine bağlı olarak uygun İngilizce ve akademik eğitim seviyeleri sağlanır. Her ortaokulda, akademik, sosyal ve duygusal ihtiyaçlarının ele alındığından emin olmak için öğrencilerle yakın çalışan bir Uluslararası Öğrenci Koordinatörü vardır.

Langley School District Nerede ?

 Langley Okul Bölgesi, Langley BC’de, Vancouver’ın sadece 45 kilometre doğusundadır. Küçük bir şehir atmosferi ve güçlü bir topluluk ruhu ile samimi ve aile odaklı bir topluluktur. Şehir, büyük bir alışveriş merkezi, tiyatro kompleksi ve şehir genelinde bulunan pek çok eğlence ve sosyal tesis ile ticari bir bölge de dahil olmak üzere tüm olanaklarla iyi hizmet vermektedir. İngilizce konuşan ilk 130.000 sakinimizin neredeyse tamamı ile, uluslararası öğrenciler Kanada kültürüne daldıklarında İngilizcelerini geliştirme fırsatına sahip olacaklar.

 

Langley School District’de Konaklama

Uluslararası Öğrenci Programının başlangıcından beri kendi aile programı programımızı yürütmekteyiz. Kendi personelimiz, öğrencilerin Kanada kültürünü ilk elden deneyimlemelerini sağlamak için kalplerini ve evlerini açacak ev sahibi aileleri dikkatle seçiyor. Öğrenciler okullarından ya da ailelerinden yürüme mesafelerinde yaşarlar ya da aileler okula gidiş geliş sağlarlar.

Langley School District’deki Faaliyetler

Uluslararası öğrenciler okullarda ve toplumda mevcut olan müfredat dışı etkinliklere, etkinliklere, kulüplere ve spor takımlarına katılmaya teşvik edilmektedir

Leave a Reply