Email info@kanadakultur.org Tel: 0542 560 30 18
Email info@kanadakultur.org Tel: 0542 560 30 18

LİVİNGSTONE RANGE SCHOOL DİVİSİON

**Kanada liselerinin ücretleri okullardan kaynaklı olarak değişiklik gösterebilmektedir. 

***Aşağıdaki ücretlerin tamamı Kanada Doları üzerinden aktarılmıştır.

Giriş Tarihleri:  Açık giriş

Son Başvuru Tarihi:  Güz Dönemi – 15 Mayıs, Kış Dönemi – 15 Ekim

Başvuru Ücreti:  200 $

Tam Yıl Öğrenim Ücreti:  10,600 $

1 Dönemlik Öğrenim Ücreti:  5,300 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti:  400 $

Aile Yanı Aylık Ücret:  620 $

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti:  500 $

 Livingstone Range Schools Uluslararası Programı, okullarına katılan her öğrencinin bireysel ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır. Okullarımıza gelmeyi seçen öğrenciler, yüksek kaliteli akademisyenler, öğretmenler, güvenli topluluklar, çeşitli spor, sanat ve açık hava etkinliklerine erişim deneyimi yaşayacaklardır.

Programlar, her bir öğrencinin ihtiyaçlarına göre tasarlanır ve düzenli bir Alberta sınıfında çalışırken İngilizce dil yeterliklerinin geliştirilmesine izin verir. Öğrenciler, akademik derslerin yanı sıra çok çeşitli seçmeli programlara katılarak ilgi alanlarını keşfetme ve genişletme fırsatına sahiptir. Livingstone Range Okulları, uluslararası öğrencilerin bireysel hedefler belirlemesine yardımcı olacak ve daha sonra hedefleri karşılamak için destek ve programlar sağlayacaktır.

Güvenli ve özenli bir ortamda tam Alberta müfredatını okurken İngilizce dil becerilerini ve yetkinliklerini geliştirmek isteyen öğrenciler kendilerini evde bulacak ve Livingstone Range Okullarında başarılı olacaklardır.

 

Livingstone Range School Division Nerede ?

Livingstone Range School Division, parlak mavi gökyüzü, temiz hava, geniş açık alanlar ve batı ruhu ile kucaklaşan Güneybatı Alberta’da yer almaktadır. Dağ eteklerinde ve Kanada Kayalıklarına doğru uzanan Livingstone Okulları, uluslararası öğrencilere batı misafirperverliğinin tadını çıkarırken Alberta’nın tarihini keşfetme fırsatı sunmaktadır.

Bölgedeki her topluluk, benzersiz bir kişilik ve ilgi çekici yerlerle birlikte güvenli ve özenli bir öğrenme ortamı sunmaktadır. Muhteşem dağ manzarası ve geniş açık ovalar, uluslararası öğrenciyi bölgemize geldiklerinde karşılayacak. Batı kültürünün güçlü bir duygusu bölgeye hakimdir ve öğrenciler bu inancı gösteren çeşitli açık hava etkinliklerine katılma fırsatına sahiptir.

Yaz aylarında ata binmek ve atlamaktan kışın kar kayağına kadar, bu alan uluslararası öğrencilerin deneyimini geliştirmek için her şeyi sunabilir.

Livingstone Range School Division Konaklama

Aile yanında kalmalarını gerektiren öğrenciler, öğrencinin aile profili profiline çok yakın olan özenle seçilmiş ev sahibi ailelerle yerleştirilir. Tüm ev sahiplerimiz güvenli, temiz, önceden hazırlanmış Kanadalı aile evleri. Aile yanında kalan her ailenin, polis güvenlik kontrolleri, ev sahibi koordinatörün evine ziyaretleri ve Homestay koordinatörü ile yapılan görüşmeleri içeren bir tarama kontrolünden geçmesi gerekir. Yerleşimler, her öğrenci ve evde kalan ebeveyn ile düzenli olarak kontrol edilen belirlenmiş bir Aile Yanı Koordinatörü tarafından denetlenir ve desteklenir.

Ev sahibi ailelerimiz, Livingstone Range School Division’daki Uluslararası Öğrenci Programının ayrılmaz bir parçasıdır. Programımıza aktif ve coşkulu katılımları, her öğrencinin kültürel deneyimini geliştirir ve Kanada’daki zamanlarını maksimize etmelerini sağlar. Aileler, öğrencilerin kültürü ve ihtiyaçlarını anladıklarından emin olmak için öğrencilerin gelişinden önce bir yönelime uğrarlar.

Öğrenciler Livingstone Range School Division’a katılırken, kaldıkları aileleri aile üyeleri olarak kabul eder ve onlarla tanışmaya ve ilimizi öğrenci ile paylaşmaya istekli olurlar.

 

Livingstone Range School Division Faaliyetler

Livingstone Range School Division’a devam eden öğrenciler, tüm normal okul sporlarına katılma fırsatına sahip olacaklar. Bunlar arasında Voleybol, Basketbol, ​​Badminton, Beyzbol, Golf, Futbol, ​​Rodeo, Ragbi, Atletizm ve diğer birçok spor yer alır. Okul faaliyetlerine ek olarak, yerel bölge sayısız açık hava aktivitesine katılmak için muhteşem fırsatlar sunmaktadır.

Okul bölümünün sınırları içinde iki kayak tepesi ve yürüyüş yapmak ve keşfetmek için sayısız kilometre alanı bulunmaktadır. Öğrenciler, okul bölümünün sponsor olduğu etkinliklere katılmaya davet edilir. Bunlar arasında, The Livingstone Range Uluslararası Öğrenci Programı, her öğrencinin kültürel ve rekreasyonel deneyimini en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmış çok çeşitli etkinlik, etkinlik ve gezilere sponsor olmaktadır.

Livingstone Range Uluslararası Öğrenci Programı, akademik yıllarını heyecan verici bir açık hava yaşam tarzıyla geliştirmek isteyen öğrencilere hayallerini gerçekleştirme fırsatı sunuyor.

Leave a Reply