Email info@kanadakultur.org Tel: 0542 560 30 18
Email info@kanadakultur.org Tel: 0542 560 30 18

MAPLE RİDGE-PİTT MEADOWS SCHOOL DİSTRİCT

*Kanada liselerinin ücretleri okullardan kaynaklı olarak değişiklik gösterebilmektedir. 

***Aşağıdaki ücretlerin tamamı Kanada Doları üzerinden aktarılmıştır.

Son Başvuru Tarihi:  200 $ (sadece bir defalık)

Tam Yıl Öğrenim Ücreti:  12.000 $

1 Dönemlik Öğrenim Ücreti:  6.000 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti:  100 $

Aile Yanı Aylık Ücret:  800 $

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti:  900 $

Yıllık Muhafaza Ücreti:  100 $ (sadece bir defalık)

 

1993 yılından beri Maple Ridge & Pitt Meadows School District 42, dünyanın her yerinden gelen her yaştan öğrenciyi eğitmiştir. Eyalet hükümeti tarafından düzenlenen School District 42, Vancouver şehrinin 44 kilometre doğusunda, güney British Columbia’da yer almaktadır.

İlçemiz eğitim, kamu güvenliği ve sağlık alanında en yüksek standartları sunmanın övünç kaynağıdır. Eğitimde mükemmellik için biliniyoruz – yüksek teknoloji, akredite okul, nitelikli öğretmenler ve motive öğrenciler.

Öğrencilerimiz Üniversite ve Kolej giriş programlarında, güzel sanatlar ve kariyer eğitiminde başarılıdır. Uluslararası öğrenciler için Kanada Lisesinde öğrenim görmek ve gelecekteki Üniversite yaşamına hazırlanmak için mükemmel fırsatlar sunuyoruz.

Modern ve donanımlı kampüslerimiz, futbol akademisi, hokey akademisi, binicilik akademisi, Uluslararası Bakalorya (IB) Programı, Dijital Sanatlar, Öğretmen Eğitimi, kısa programlar, etkinlik ve kültür programları ve dil kampları gibi çeşitli özel programlar ve akademiler de sunmaktadır.

Okul Bölgesi 42’de ayrıca, kendi ülkelerinde ortaokulu bitirmiş öğrenciler için Kanadalı bir üniversite hazırlık programı bulunmaktadır. Saygın bölgesel üniversitelerle akredite ortaklıklarımız var ve sürekli olarak şampiyonluk seviyesinde spor takımları ve Üniversite ve Kolej bursu alıcıları üretiyoruz.

Eğitimde mükemmeliyet sunmaktan gurur duyuyoruz … sizi Deneyim Kanada’ya ve Okul Bölgesi 42’de Öğrenmeye davet ediyoruz!

Maple Ridge-Pitt Meadows School District Nerede ?

Güçlü Fraser Nehri kıyılarında yer alan ve Kıyı Dağları’na bakan Maple Ridge, açık hava meraklıları için bir macera mekânıdır. Vancouver’ın 44 kilometre doğusunda yer alan otel, güzel kırları ve muhteşem manzaraları ile tanınan ilerici bir topluluktur. Kırsal çekicilik duygusunu koruyan bir şehir sofistike topluluğu.

Maple Ridge & Pitt Meadows’un birleşik nüfusu, 90.000 kişiye ev sahipliği yapıyor. Topluluklar küçük kasaba cazibesini başarıyla entegre ettiler, ancak yine de alışveriş ve eğlence keyfi için birçok fırsat sunuyorlar. Topluluklar, balık, kano, kayık ve yürüyüş yapmak isteyen açık hava meraklıları için profesyonel kalibre golf sahaları, binicilik merkezleri, dağ bisikleti parkurları, göller ve nehirler gibi dünya standartlarında ammenities tarafından sağlanıyor. Ayrıca sahne sanatları tiyatrosu, eğlence merkezleri, bowling merkezi, buz pateni, su sporları merkezi, hokey ve curling, sinema salonu kompleksi ve özel ilgi toplumu programları için 5 sayfalık bir bara ev sahipliği yapmaktayız. Güzel sanatlar ve spor için fırsatlar sunan birçok park ve eğlence kulübü bulunmaktadır.

Maple Ridge & Pitt Meadows toplulukları, komşu toplulukları ziyaret etmenin yanı sıra öğrencilerin topluluk içinde gidip gelmelerine izin veren bir toplu taşıma sistemi sunar.

Maple Ridge ve Pitt Meadows evde!

 

Maple Ridge-Pitt Meadows School District’de Konaklama

Okul Bölgesi 42, okulumuzun havzasında yer alan toplumumuzda Kanadalı ailelere hizmet vermektedir. Ailelerimiz Okul Bölge Çalışanı tarafından tescil ve denetlenmektedir. Aile yanında kalma yöneticisi ve aile yanında kalma destek personeli, uluslararası öğrenci için pozitif bir aile yanı deneyimi sunmalarını izlemek ve onlara destek sağlamaktır. Aile yanında kalmak isteyen öğrenciler, İngilizce konuşan Kanadalı ailelerle, öğrencilerin kültürel eğitimine istikrar ve derinlik kazandırmak ve İngilizce dil çalışmalarını desteklemek için tek bir aile konutuna yerleştirilecektir.

Okul bölgesinde 42 bir akraba veya başka bir sorumlu kişi (yaşları 25 veya daha büyük olan) ile ikamet edecek olmaları nedeniyle bir aile yanında kalma şartı aranmayan öğrenciler de eğitim programına kabul edilebilir ve ayrıca okullaşmalarına ilişkin olarak danışmanlık desteği alabilirler. . Bu seçeneği isteyen öğrencilerin Aile Yanında Muafiyet Formu’nu doldurması gerekmektedir.

İlköğretim öğrencileri durumunda, mevcut öğretim yılında 12 yaşını doldurmayan öğrenciler, ebeveyn veya vasisi onaylı yerleştirme ile yaşamalıdır.

Maple Ridge-Pitt Meadows School District’de Faaliyetler

Tüm okullar, öğrencilerin seçebilecekleri çok sayıda müfredat dışı etkinlik ve kulüp sunmaktadır. Bu kulüpler okul öncesi, öğle yemeği molası ve okul saatleri sonrasında sunulmaktadır. Kulüplerin çeşitliliği, sanat ve zanaat, açık macera, spor, toplum bilinci, müzik, bilgisayar ve kişisel gelişim arasında değişmektedir. Okullar uluslararası irtibat subayı, öğrencilerin kişisel çıkarlarına uygun bir kulüp veya ders dışı etkinlik seçmelerine yardımcı olabilir.

Okullarda sunulan kulüplere ve etkinliklere ek olarak, Maple Ridge & Pitt Meadows toplulukları, öğrencilerin keyfi için çok sayıda fırsat sunmaktadır. Bunlar arasında sanat ve yeniden yaratma olanakları bolca yer almakta, sağlıklı yaşam için kültürel olarak canlı ve aktif bir şehir oluşturmaktadır. Maple Ridge, Jazz ve Blues Festivali, Maple Rige Fuarı ve Santa Clause Parade gibi festivaller ve festivallerin yıl boyunca süren bir merkezi haline geldi. Şehir merkezi, bölgedeki toplum yaşamının odak noktası olup, son teknoloji eğlence / gençlik kompleksi, kütüphane ve sahne sanatları merkezi sunmaktadır. Bölgede çok sayıda butik tipi dükkan bulunmaktadır

Leave a Reply