Email info@kanadakultur.org Tel: 0542 560 30 18
Email info@kanadakultur.org Tel: 0542 560 30 18

MEDİCİNE HAT SCHOOL DİSTRİCT

**Kanada liselerinin ücretleri okullardan kaynaklı olarak değişiklik gösterebilmektedir. 

***Aşağıdaki ücretlerin tamamı Kanada Doları üzerinden aktarılmıştır.

Giriş Tarihleri:  Eylül ve Şubat

Son başvuru tarihi:  Son teslim tarihi yok

Başvuru Ücreti:  200 $

Tam Yıl Öğrenim Ücreti:  10.000 $

1 Dönemlik Öğrenim Ücreti:  5.000 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti:  400 $

Aile Yanı Aylık Ücret:  650 $

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti:  Ayda 50 dolar veya 500 yıl

Birçok farklı eğitim programı ve seçenek sunan Medicine Hat School District’de ekonomik eğitim fırsatlarından yararlanın.

Matematik, diğer tüm merkezlerdeki yüksek akademik iş yüklerinin yanı sıra AP seviyesinde sunulmaktadır. Olağanüstü Güzel Sanatlar ve İkinci Dil programı yanı sıra güçlü bir atletik arka plan. Okul, Ticaret Programlarında Kayıtlı Çıraklık Programı sunmaktadır.

 

 Medicine Hat School District Nerede

Medicine Hat, Calgary’den arabayla 3 saat ya da 65.000 nüfuslu şehre araba ile 50 dakikadır. Kanada’da en fazla gün ışığı alan şehirlerden birisidir. Kışları Chinooks olarak bilinen güneybatı rüzgarlarıyla ısınıyor.

Bir ara kayak tepesi 40 dakika ve Banff Ulusal Parkına 4 saat uzaklıktadır. Rekreasyon olanakları arasında birçok yüzme havuzu, kapalı paten / hokey pisti, YM / YWCA, açık ve kapalı futbol sahaları ve 80 kilometre bisiklet ve yürüyüş yolları bulunmaktadır.

Şehrin her yerine kolay ulaşım için mükemmel toplu taşıma sistemi.

Medicine Hat College, bir ve iki yıllık diploma programları ve 4 yıllık lisans derecesi programları sunmaktadır. Medicine Hat School kolayca erişilebilir.

 

Medicine Hat School District’de Konaklama

Aile yanında servisler için bir başvuru ile sağlanır.  Bunlar Uluslararası Koordinatör aracılığıyla yapılır. Öğrenciler Kanadalı bir aile ile bir ev sağlanır. Uygun bir aile evi seçtiğimizde öğrenci istekleri dikkate alınır. Evden, öğrencinin katıldığı okula ulaşım sağlanmaktadır.

Leave a Reply