Email info@kanadakultur.org Tel: 0542 560 30 18
Email info@kanadakultur.org Tel: 0542 560 30 18

PEACE RİVER NORTH SCHOOL DİSTRİCT

*Kanada liselerinin ücretleri okullardan kaynaklı olarak değişiklik gösterebilmektedir. 

***Aşağıdaki ücretlerin tamamı Kanada Doları üzerinden aktarılmıştır.

Giriş Tarihleri:  1 Eylül ve 1 Şubat

Son Başvuru Tarihi:  15 Haziran ve 15 Kasım

Başvuru Ücreti:  200 $

Tam Yıl Öğrenim Ücreti:  12.900 $

1 Dönemlik Öğrenim Ücreti:  6.000 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti:  300 $

Aile Yanı Aylık Ücret:  800 $

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti:  dahil

Yıllık Muhafaza Ücreti:  300 $ etkinlik ücreti dahildir

 

Okul Bölgesi No 60 üniversite, üniversite ve kariyer için iyi mezunlar hazırlayan birinci sınıf bir akademik program sunuyor. Uluslararası öğrenciler, modern, iyi donanımlı okullarda British Columbia hükümeti sertifikalı öğretmenler tarafından verilen esnek ve tam gelişmiş programlardan yararlanır. Küçük topluluklarımız ve kurumlarımız mükemmel bir personel / öğrenci oranına sahiptir ve destekleyici bir çalışma ortamı sağlar.

Dikkatli olarak taranan ve izlenen aile yanında kalan ailelerle kalmayı tercih eden öğrencilerimiz için “Evden uzakta bir ev” olacaktır. Modern okul tesisleri, çeşitli kurs olanakları, yüksek akademik standartlar, keyifli kültürel mekanlar ve toplumlarımızın güvenliği uluslararası çalışma için ideal bir mekandır.

Peace River North School District Program Detayları

Program Kuruldu:  2004

Sunulan Programlar:  Tam Yıl, 1 Dönem, Kısa Dönem

Uzmanlaşmış Programlar:  Gelişmiş Yerleşim, Güzel Sanatlar

Çalışmanın Dili:  İngilizce, Fransızca

Toplam okul sayısı:  22

Uluslararası öğrenciler için liseler:  1

Toplam Öğrenci Sayısı:  5.500

Toplam Uluslararası Öğrenciler:  33

Sınıflara Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler: K-12

En yakın havaalanı: Fort St John Havaalanı

 

Peace River North School District Nerede ?

Erken öncüler Fort St. John’u Britanya Kolombiyası’nın kuzeydoğusundaki en büyük şehre inşa etti. Günümüzün öncüleri, etrafındaki fırsatların başarılı ve sorumlu bir şekilde yönetilmesini sağlayan yeni bir keşif, yenilikçilik ve toplum ruhu yaratmaya devam ediyor.

Fort St. John, sadece bizim büyük petrol, doğal gaz, ormancılık ve tarım kaynağımızı değil, aynı zamanda çok fazla geri dönüş yapan bir toplumda yaşamak ve çalışmak isteyen sakinlerimizin canlılığını yansıtan Enerjik Kenttir. Fort St. John vahşi doğada ve eko-maceraların yanı sıra av ve balık tutma ile gezginleri çekiyor. Şehir mükemmel yıl boyunca spor tesisleri sunmaktadır.

1794 yılında bir ticaret sonrası olarak başlamasından bu yana, Fort St. John 1942 yılında Alaska Karayolu’nun tamamlanması gibi bir nüfus patlaması ve 1951 yılında yüksek dereceli petrol keşfi gibi fırsatlar ile büyüdü. Petrol ve Gaz Sermayesi.

Bugün, çoğu çocuklu genç aileler olmak üzere 19.000’den fazla insan, Fort St. John evini aramaktadır. Görkemli Barış Nehri ülkesinin kalbinde yer alan şehir, kuzeydoğudaki en büyük bölgesel hizmet merkezidir ve bölgede 60.000 kişiye hizmet vermektedir.

Peace River North School District’de Konaklama

Okul Bölgesi # 60 kendi aile yanında kalma programı yürütmektedir. Dikkatli olarak taranan ve izlenen aile yanında kalan ailelerle kalmayı tercih eden öğrencilerimiz için “Evden uzakta bir ev” olacaktır.

Peace River North School District’deki Faaliyetler

İlgi alanlarınız ne olursa olsun, sizin için bir şeyimiz var! Bölgede veya topluluk içinde, Peace River North, çok çeşitli kulüplere, takımlara ve etkinliklere sahiptir. Bunlar arasında çevre bölgelere günübirlik geziler, kayak gezileri, konserler, festivaller veya kültürel etkinlikler sayılabilir. Öğrenciler yeteneklerini ya da performans yarışmalarını, tiyatro yapımlarını ve sanat gösterilerini kullanarak yeteneklerini sergileyebilirler. Öğrencilerin fiziksel olarak aktif olmaları önemlidir ve topluluk içinde, öğrencilerin dövüş sanatları, dans, dağ bisikleti, tenis, golf, su sporları, beyzbol ve voleybola katılımı kolaydır.

Leave a Reply