Email info@kanadakultur.org Tel: 0542 560 30 18
Email info@kanadakultur.org Tel: 0542 560 30 18

POWELL RİVER SCHOOL DİSTRİCT

*Kanada liselerinin ücretleri okullardan kaynaklı olarak değişiklik gösterebilmektedir. 

***Aşağıdaki ücretlerin tamamı Kanada Doları üzerinden aktarılmıştır.

Giriş Tarihleri:  Eylül ve Şubat

Son başvuru tarihi:  Son teslim tarihi yok

Başvuru Ücreti:  0 $

Tam Yıl Öğrenim Ücreti:  12.000 $

1 Dönemlik Öğrenim Ücreti:  6.000 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti:  0 $

Aile Yanı Aylık Ücret:  850 $

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti:  900 $

Yıllık Muhafaza Ücreti:  700 $

Pasifik Okyanusu’nun kıyı kıyıları boyunca uzanan Powell River, nefes kesici, muhteşem manzaraları ve doğal olarak huzurlu ortamı ile ünlüdür. Okyanus, dağlar, göller, nehirler, şelaleler, yemyeşil yağmur ormanları ve yaban hayatıyla çevrili Powell River, yenilikçi ve benzersiz Eko-Eğitim programlarımız için ideal bir yerdir.

1985’ten beri, Powell River School District, dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere Uluslararası eğitimde en yüksek standartları sağlamıştır. Sınırlı bir Uluslararası öğrenci kaydıyla, Uluslararası öğrenciler 25 Kanadalı öğrenciyle birlikte küçük sınıf boyutlarından yararlanır. Yüzde 100 İngilizce konuşan insanlardan oluşan bir toplulukta, öğretmenler, ev sahibi aileler ve Kanadalı sınıf arkadaşları arasında yer alan Uluslararası öğrenciler, akademik çalışmaların her seviyesinde hızlı bir şekilde ilerlemektedir.

Uluslararası öğrenciler, British Columbia Mezuniyet Diplomasını kazanmak için liseye gidebilir veya kültürel deneyim kazanmak ve İngilizce yeterliliklerini geliştirmek için ortaokul veya ilkokula gidebilirler. Powell River, aşağıdaki gibi olağanüstü Uzmanlık Programları sunmasıyla tanınır:

Lise Mezuniyet ve Tek Programda Üniversite Kredileri
Üniversite Giriş Hazırlık Kursları
Powell River Müzik Akademisi / Üniversite Hazırlık
Mutfak Sanatları – Profesyonel Şefin Eğitimi
Powell River Film Okulu
Kampüste Kariyer & Teknik Eğitim Tesisi

Powell River’ın eşsiz öğrenci merkezli İngilizce Immersion programı, son teknolojiyle donatılmış, tam donanımlı, teknolojik olarak gelişmiş okullar, en üst düzeyde başarılı eğitim deneyimi sağlar.

 

Powell River School District Program Detayları

Program Kuruldu:  1985

Açılan Programlar:  Tam Yıl, 1 Yarıyıl, Kısa Süreli, Yaz Kampı

Çalışmanın Dili:  İngilizce

Toplam okul sayısı:  9

Uluslararası öğrenciler için liseler:  2

Toplam Öğrenci:  3,300

Toplam Yabancı Öğrenciler:  25

Sınıflara Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler:  K-12

En yakın havaalanı: Vancouver Uluslararası Havaalanı / Powell River Havaalanı

Powell River School District Nerede

Powell River, ekolojik sürdürülebilirlik, çevre bilinci ve doğaya karşı gerçek bir saygı ve takdir için güçlü bir tutkusu olan eşsiz bir barışçıl insan topluluklarına ev sahipliği yapar.

Powell River, 20.000 misafirperver ve İngilizce konuşan Kanadalı bir nüfusun bulunduğu güvenli, sessiz ve küçük bir şehirdir.

Vancouver’ın hemen kuzeyindeki Pasifik Okyanusu’nun batı kıyısında yer alan Powell River, tüm Kanada’daki en muhteşem nefes kesen manzaralardan bazılarına sahiptir.

Kanada’nın Scuba Dalış Başkenti olarak bilinen Powell River, dünyanın en saygılı mercan resifleri ve memeli, zarif Orca balinaları, fokları, deniz aslanları, yunuslar ve canlı renkli yıldız balıkları gibi vahşi deniz yaşamı ile dolu muhteşem bir okyanusla çevrilidir.

Sıcak yazları, ılık kışları, uçsuz bucaksız dağ manzaraları, kilometrelerce doğa yürüyüşü parkurları, tatlı su gölleri, nehirler, şelaleler ve kel kartallar, geyikler ve ayılar gibi el değmemiş bir vahşi yaşam dünyasına ev sahipliği yapan yemyeşil yağmur ormanları ile Powell River ideal bir mekandır. Kanada yaşam tarzını yaşamak, çalışmak ve en iyi şekilde yaşamak.

Powell River, Öğrenmenin Doğal Olduğunu Gerçek Kanada yaşamını deneyimlemek isteyen herhangi bir öğrenci için ideal bir uluslararası çalışma yeridir!

Powell River School District’de Konaklama

Powell Nehri’nde aile yanında kalma ailesinin Uluslararası programın en önemli yönü olduğuna inanıyoruz. Uluslararası öğrencilerin kendi çalışmalarında başarılı olmaları ve başarılı olmaları ve gerçekten zenginleştirici bir deneyime sahip olmaları için, ev ortamı ortamında hoş, güvenli, rahat, içerikli ve güvenli hissetmeleri gerekmektedir.

Tüm Uluslararası öğrenciler, Aile Yanı Koordinatörümüz tarafından özenle seçilmiş, taranan, röportaj yapılan, kayıt altına alınan ve izlenen tek aile evlerinde% 100 İngilizce konuşan Kanadalı ailelerle yerleştirilmiştir.

Koordinatör, tüm uluslararası öğrenciler için mümkün olan en iyi aile yanı maçlarını bulmaktan sorumludur. Tüm öğrencilerin güvenli ve içerikli olmasını sağlamak Koordinatörün görevidir.

Tüm öğrencilere her gün özel yemek odası, nevresim, dolap, çekmeceli dolap, çalışma masası, internet erişimi, ortak çamaşır yıkama, mutfak ve banyo olanakları sağlanmaktadır.

Powell Nehri’nde uluslararası öğrencilerimiz, aile bireylerinin eşit bir üyesi olarak azami saygı, dikkat, özen ve dikkatle tedavi edilir.

Aile yanında kalan ailelerimiz, tüm uluslararası öğrenciler için, sevgi dolu bir ailenin güvenliği ve bakımıyla ve ev ortamında kültür öğrenimi ile “gerçek” Kanada yaşamını en iyi şekilde yaşayabilmelerini sağlayacak bir ‘evden uzakta’ sağlarlar!

 Powell River School District’de Faaliyetler

Powell Nehri’nin ılıman iklimi nedeniyle, yıl boyunca pek çok aktivite mevcuttur. Okul saatleri sonrası kulüpler, spor ve aktiviteler sunulmaktadır. Faaliyetler okulda ve Powell River topluluğunda, spor alanları, spor salonları, fitness / atletizm kulüpleri, rekreasyon tesisleri, orman / dağ patikaları, göller, okyanuslar, plajlar, tiyatrolar ve toplum merkezlerinde gerçekleştirilir.

Powell River, muhteşem okyanus deniz yaşamı ile dünyanın en görkemli mercan resiflerinden birine sahiptir ve Kanada’nın Scuba Dalış Başkenti ve kış dalış SICAK SPOT olarak bilinir. Powell River dünyaca ünlü Uluslararası Müzik Festivalleri, Uluslararası Sanat Sergileri, Uluslararası tekne ve açık hava sporları etkinliklerine ev sahipliği yapar ve Powell River Müzik Akademisi, Sahne Sanatları Merkezi, 18 delikli şampiyona golf sahası, düzenleme hokeyi arenası ve Olimpik yüzme havuzuna ev sahipliği yapar.

Powell River’da ekstra müfredat etkinlikleri, kulüpler ve spor olanakları: Okçuluk, Badminton, Bale, Band, Beyzbol, Basketbol, ​​Bowling, Kamp, Koro, Satranç, Kros koşma, Curling, Dans, Drama, Davul / Davul, Çevre bilinci / Aksiyon, Film Yapma, Balık tutma, Futbol, ​​Golf, Grad komitesi, Gitar, Jimnastik, Hokey, At binme, Interact kulübü, Caz, Dövüş sanatları, Dağ bisikleti, Müzik konseyi, Kayaking, Akran eğitimi, Piyano, Fotoğrafçılık, Kaya tırmanışı, Yelken, Kayak, Paten, Futbol, ​​Öğrenci Konseyi, Yüzme, Tenis, Tiyatro, Atletizm, Diğer ülkelere Geziler, Voleybol, Su Topu, Balina izleme ve daha fazlası!

Leave a Reply