Email info@kanadakultur.org Tel: 0542 560 30 18
Email info@kanadakultur.org Tel: 0542 560 30 18

Toronto Santa Claus Parade 113. Yılında Coşkuyla Kutlandı!

Her yıl Kasım ayının 3. Pazar günü düzenlenen Santa Claus Parade, bu yıl 19 Kasım’da ve 1,5 milyon kişinin katılımıyla coşkulu bir şekilde kutlandı.

Tarihte ilk olarak 2 Aralık 1905 yılında Toronto’da kutlanmaya başlayan Santa Claus Parade, yıllar geçtikçe daha da büyüyerek ulusal bir kutlama halini aldı. Hatta uluslararası basın bile bu etkinliği canlı olarak yayınlamaya ve haberlerini yapmaya başladı. 

Bu yıl düzenlenen geçit töreninde, 20 farklı grup 25 farklı etkinlik düzenledi ve bu etkinliklerde toplam 1700 kişi yer aldı. Bu kutlamaları Kanada’nın yerel televizyonu CTV Television Network, tüm Kanada’da canlı yayın yaptı ve etkinliği yayınladı. Geçit töreninin uzunluğu neredeyse 5.6 kilometre civarındaydı ve tüm katılımcılar bu yürüyüşte yer aldı.

Kanada’ya eğitime giden Türk öğrenciler de kendi bölgelerinde düzenlenen geçit törenlerine katıldılar. Uluslararası öğrencilerin yoğun bulunduğu bölgelerde okuyan lise öğrencileri, kendi ülkelerinin bayraklarıyla geçit törenlerinde yer aldı. 

Leave a Reply