Email info@kanadakultur.org Tel: 0542 560 30 18
Email info@kanadakultur.org Tel: 0542 560 30 18

Yabancı Dil

Kanada Dünya’nın en güzel ve çeşitli doğal zenginliğine sahip ülkelerinden biridir. Yaşam standardı yüksek, güvenli, insanları sıcak ve yabancılara karşı anlayışlıdır. Yalnızca bu özellikleriyle bile İngilizceyi bol pratik yaparak öğrenmenizi sağlayacak, bulunduğunuz süre boyunca birçok yeri gezerek görebileceğiniz ve seyahat ederken de dilinizi geliştirmenizi sağlayacak mükemmel bir ortama sahiptir.

Kanada’nın bir başka özelliği ise dil okullarının, Amerika ve İngiltere’dekilerden çok daha ekonomik olmasıdır. Öğrencilerin belirli sınırlar dahilinde çalışma izni olması, cep harçlığınızı kazanma şansını vererek dil eğitiminizi daha da ekonomik hale getirir.

Program İçeriği

Kanada’daki dil eğitim programları Amerika ve İngiltere’de olduğu gibi farklı seviyelerde ve farklı amaçlarla İngilizce öğrenmek isteyen tüm öğrenciler için seçenekler sunar. Dil eğitiminin ardından bir lisans veya yüksek lisans amacıyla üniversiteye devam etmek isteyen öğrenciler için Kanada üniversiteleri yine diğer ülkelere göre çok daha ekonomik ve son derece kaliteli eğitim vaat eder.

İngilizce ile resmi olarak kullanılan ikinci dilin Fransızca olması, birçok öğrenci için Kanada’yı seçme nedenidir. Bu sayede belirli bir seviyede İngilizce bilgisine sahip bir öğrenci, ikinci dil olarak Fransızcayı da öğrenebilir.

Genel İngilizcenin yanı sıra akademik dil yeterliliğinin ölçüldüğü TOEFL, IELTS ve Cambridge FCE ve CAE sınavlarına hazırlık kursları, Üniversite Hazırlık Yılı, İş İngilizcesi ve farklı meslek gruplarına ait sertifika edindirme programları Kanada’da sıkça tercih edilenler arasındadır.

Dil okullarındaki programlara yıl boyunca istenen hafta başında katılınır ve başlangıçtan ileri seviyeye kadar tüm öğrencilere açıktır.

Okul Hayatı

Kanada’da okul hayatı sosyal hayatla paralel biçimde ilerler. Tüm dil eğitim programları öğrencilere toplu geziler, sosyal aktiviteler, spor ve sanat faaliyetlerine katılım gibi uzun bir listede yer alan imkanlar sunar. Bu yüzden yabancı öğrenciler çoğunlukla sosyal ve kültürel açıdan zengin olan Toronto, Montreal, Vancouver gibi şehirler de toplanır.

Birleşmiş Milletler tarafından son 20 yıldır sürekli olarak dünyadaki en iyi yaşanılacak ülkeler arasında ilk 10’da yer alması, Kanada’nın yabancı öğrenciler için popüler bir seçenek olmasını sağlar. Bu yüzden İngilizcenin ana vatanı olan İngiltere ve Amerika’yla neredeyse yarışır sayıda yabancı öğrenciye sahiptir.

Kanada Hükümeti’nin belirlediği çok sayıda şartı yerine getirmek zorunda olan dil okullarının sayısı İngiltere ve Amerika’dakiler kadar çok olmamakla birlikte eğitim kalitelerinin üstünlüğü tartışılmazdır.

Kanada’da Önde Gelen Dil Kursları

Toronto Üniversitesi (University Of Toronto)

Toronto Üniversitesi Yaz Programlarında 12-17 ve 18 yaş üzeri öğrenciler için “International English Programs” olarak geçen programlar mevcuttur. Yaz döneminde genel İngilizce kursu, IELTS Sınav Hazırlık ya da TOEFL Sınav Hazırlık kursları alınabilir. İngilizce seviyesi ileri düzeyde olan öğrenciler global ekonomi, hukuk, film ve sinema gibi modül kurslar da alabilir. Toronto Üniversitesi’nin eğitim atmosferini solurken aynı zamanda okulun yurdunda konaklama imkânı mevcuttur.

ILAC Dil Okulu

Toronto ve Vancouver’da İngilizce veren ILAC Dil Okulu, şık ve ferah dil kursu binasına sahiptir. Yetişkinler için İngilizce ve Gençler için İngilizce yaz okulu programları mevcuttur.

Haftada Yoğun İngilizce-30 ders ve Süper Yoğun İngilizce-38 ders dil eğitimi ile öğrencilerinin dil seviyelerini hızlı bir biçimde ilerlemesi için çaba göstermektedir.

Kanada’da üniversite ya da Kanada’da yüksek lisans programları ile ilgilenen öğrenciler için partner olduğu üniversitelere danışmanlık hizmeti vermektedir. Aynı zamanda IELTS ya da TOEFL puanınız olmadan istediğiniz kolej ya da üniversiteye girebilirsiniz.

CLLC Dil Okulu

CLLC dil okulu merkezleri Toronto, Ottawa ve Halifax’ta bulunmaktadır. Aile yanı konaklama tercih eden öğrenciler için en ideal okullardan biridir çünkü aile yanı konaklamalarda giden öğrenci referanslarına bakılarak neredeyse %100 memnuniyet sağlandığı görülmektedir. Aile yanı konaklamalar dil okulundaki yetkili kişilerce sürekli denetlenmektedir.

CLLC dil eğitimi hizmetini okulun kendisine ait binasının içerisinde vermektedir. Yoğun İngilizce programları ve öğrenciyle birebir ilgilenme ve hizmet kalitesi açısından oldukça ideal bir eğitim merkezidir.

Hansa Language Centre

Hansa Dil Okulu, 49 yılı aşkın hizmet veren Kanada’nın en eski ve en köklü dil okullarından biridir. Butik okul olması açısından öğrenci ile birebir ilgilenme konusunda yine oldukça başarılı bir okuldur. İngilizce dil eğitimi vermesinin yanı sıra Fransızca, İspanyolca, Japonca, Almanca, İtalyanca gibi yabancı dillerde de hizmet verebilen bir kurumdur.

Yoğun İngilizce kursu, Akademik İngilizce, TOEFL ya da IELTS Sınav Hazırlık gibi eğitimler vermektedir. Aile yanı konaklamaların yanı sıra havaalanı transfer hizmeti de sağlamaktadırlar. Oldukça sistemli ve düzenli çalışan Hansa Dil Okulu Languages Canada akreditasyonuna da sahiptir.

ILSC

Dünya genelinde 7 farklı şehirde hizmet veren ILSC Dil Okulu Kanada’da Toronto, Vancouver ve Montreal’de bulunmaktadır. Genel İngilizce, İş İngilizcesi, 7-17 yaş arası genç öğrenciler için İngilizce (junior programs) mevcuttur. Özellikle tıp öğrencilerinin tercih ettiği programlardan biri de medikal İngilizce (Medical English) programı ILSC Dil Okulu Kanada kampüslerinde alabilirsiniz. Pathway eğitimi sayesinde 100’den fazla kolejde IELTS veya TOEFL puanına gerek kalmadan eğitiminize başlayabilirsiniz.

KAPLAN International English

Kaplan Dil Okulları, neredeyse dünyanın her yerinde dil eğitimi ağını geliştirmiş durumdadır. Kanada’da Toronto ve Vancouver’da bulunmaktadır. 14-18 yaş aralığındaki genç öğrenciler için yaz kursları Vancouver kampüste mevcuttur. Kaplan Kanada kampüsleri, IELTS test merkezidir. Kaplan International, üniversite yerleştirme servisi de vermektedir. Kaplan Toronto kampüste ise English in Action adı verilen programda öğleden sonraları dışarıda öğretmenlerle beraber şehri keşfedebilir ve İngilizce pratiğinizi artırabilirsiniz.

EC Language Center

EC Dil Okulları, Kanada dışında Amerika Dil Okulları ve İngiltere Dil Okulları listelerinde en başta gösterilen uluslararası okullardan biridir. Kanada’da EC Toronto, EC Vancouver ve EC Montreal merkezlerinde hizmet vermektedir. Kampüs ferahlığı, öğrencilerin millet dağılımına özen gösterilmesi ile yurtdışı dil eğitiminde cazip bir okul konumundadır. Montreal’de Fransızca eğitim alabilirsiniz. Öğrenciler genellikle Toronto bölgesinde eğitim almak istediği için EC Toronto Dil Okulu’nu daha çok tercih ederler ve Toronto’nun merkezinde yer alan binada uluslararası öğrencilerle keyifli bir eğitim alırlar. EC Dil Okulu’nun üniversite yerleştirme servisi vardır.

Stafford House

Stafford House Dil Okulu Kanada’da Toronto ve Calgary’de bulunmaktadır. Stafford House ayrıca ücretsiz olarak kendinizi deneme amaçlı online İngilizce test imkânı da sunmaktadır. Kanada dışında Boston ve Londra’da CELTA eğitimi de veren bu kurum uluslararası okullar arasında en çok tercih edilenlerdendir.